МІЦНІСТЬ КОМПОЗИТУ ЯК ФУНКЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ ЇЇ КОМПОНЕНТІВ У ЗОНІ КОНТАКТУ

Автор(и)

  • Глуховський Владислав КПІ ім. Ігоря Сікорського, Україна

DOI:

https://doi.org/10.20535/iwccmm2025325281

Ключові слова:

дисперсно-армовані композиційні матеріали, скляні волокна, скляні штапики, міцність на розтяг при згині, портландцемент, глиноземистий цемент, будівельний гіпс, гіпсове в’яжуче α-модифікації.

Анотація

Бетон, який представляє собою композиційний гетерогенний матеріал, характеризується наявністю таких структурних параметрів як технологічні тріщини та залишкові деформації, які виникають у період отримання самого матеріалу при формуванні та подальшому твердненні. У зв’язку з чим, основною причиною руйнування таких матеріалів є незворотне зростання технологічних тріщин до тріщин руйнування або магістральних. У зв'язку з чим, вирішення проблеми підвищення міцності бетонів з урахуванням несприятливого впливу навколишнього середовища є виправданим та практично необхідним. [1]. Дисперсне армування зменшує розмір об'ємних деформацій бетону в початковий період твердіння, причому його вплив тим більше, чим вище концентрація волокна в цементній матриці.

Предметом дослідження є вивчення залежності експлуатаційних властивостей композицій на основі неорганічних в’яжучих та мінеральних волокон від процесів хімічної взаємодії у зоні контакту між новоутвореннями твердіючого неорганічного в’яжучого та армуючим компонентом з використанням модельних систем

У якості об'єктів дослідження використані склоцементні композиції на основі армуючих компонентів зі стекол різної гідролітичної стійкості та матриць на основі неорганічних в’яжучих.

 

Посилання

Вировий В.Н., Дорофєєв В.С., Фіц С.Б. Бетон в умовах ударної дії. Монографія. Одеса: Внешрекламсервіс, 2004. 270 с.

Global Cement and Concrete Association. Код доступу: https://gccassociation.org/

Bentur, A., Mindess. S. Fiber Reinforced Cementitious Composites, Second Edition, Taylor and Francis Group, London and New York, 2007. 594 р.

Majumdar A.I., West J.M. Larner L.J. Properties of glass fibres in cement environment. J.Mater. Sci.-1977.-№5. P. 927-936.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-05-15

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ 2. Композиційні матеріали на основі тугоплавких, неметалевих і силікатних матеріалів